REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
PKP PLK S.A. przekażą samorządowi dwa odcinki na liniach kolejowych nr 283 i 322 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. przekażą samorządowi dwa odcinki na liniach kolejowych nr 283 i 322 na Dolnym Śląsku
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. porozumiały się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie przekazania niewykorzystywanych obecnie linii kolejowych. Samorząd, przez najbliższe 30 lat, będzie zarządzać dwoma odcinkami tras. Zapewni to lepsze wykorzystanie infrastruktury kolejowej w regionie.
firma
Pokaż firmę
4 Pory Roku
Otwarto oferty na modernizację linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Otwarto oferty na modernizację linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrój
Coraz bliżej rozpoczęcia prac modernizacyjnych linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrój. Przedsięwzięcie zostało wpisane do rządowego programu Kolej Plus i będzie realizowane wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe.
Prawie 3 miliardy złotych na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na południowym wschodzie Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 3 miliardy złotych na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na południowym wschodzie Polski
8 sierpnia to dobra data dla kolei na Podkarpaciu i w Małopolsce. W tym dniu zostały podpisane trzy umowy, o łącznej wartości prawie 3 miliardów złotych netto na modernizację ważnych linii kolejowych na południu kraju. To kolejny krok Polskich Linii Kolejowych w kierunku walki z wykluczeniem komunikacyjnym i rozwoju szybkiej oraz bezpiecznej kolei w Polsce.
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląsku
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie. Wkrótce w okolicach Wrocławia pociągi będą zasilane energią ze słońca. PKP Energetyka chce "przesuwać" źródła OZE jak najbliżej bezpośrednich odbiorców, czyli sieci trakcyjnej. Co innego bowiem energia z zielonym certyfikatem od dostawcy oddalonego o setki kilometrów, a co innego z własnej, przytorowej elektrowni. Z tego też powodu okolice podstacji trakcyjnej Garbce (gmina Żmigród, powiat trzebnicki), ok. 50 km od Wrocławia stały się istnym polem eksperymentalnym, gdzie w jednym miejscu ma łączyć się instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii.
Po 29 latach kolej wraca do Zegrza [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Po 29 latach kolej wraca do Zegrza [ZDJĘCIA]
Po 29 latach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przywracają, od 11 czerwca, połączenie kolejowe do Zegrza Południowego. Inwestycja zrealizowana za 45 mln zł netto umożliwi mieszkańcom podwarszawskich miejscowości bezpośredni dojazd do pracy i szkół. Mieszkańcy Warszawy zyskują sprawne połączenie pociągami nad Jezioro Zegrzyńskie. Zadanie współfinansowane jest ze środków unijnych RPO Województwa Mazowieckiego.
Stacja Olszynkainwestycja
Pokaż inwestycję
Stacja Olszynka
Warszawa, Załęże 14
Szaflarska 9inwestycja
Pokaż inwestycję
Szaflarska 9
Kraków, Szaflarska 9
PKP PLK S.A. zwiększają parametry techniczne – rosną siła i prędkość koleiartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zwiększają parametry techniczne – rosną siła i prędkość kolei
Modernizacja i ciągła poprawa parametrów polskiej infrastruktury kolejowej nie zwalnia tempa. W porównaniu do września ubiegłego roku pociągi pasażerskie przyspieszyły na torach o długości blisko 1700 km, a towarowe na prawie 1900 km torów. Na ponad 2160 km torów zwiększyliśmy maksymalne dopuszczalne naciski taboru na infrastrukturę. Dla pasażerów przekłada się to na krótsze czasy podróży i wyższą punktualność pociągów. Z kolei większe dopuszczalne obciążenie oznacza sprawniejszy przewóz ładunków.
Chcą wskrzesić linię kolejową sprzed 120 lat. Samorządy naciskają, rząd pozostaje niewzruszonyartykuł
Pokaż artykuł
Chcą wskrzesić linię kolejową sprzed 120 lat. Samorządy naciskają, rząd pozostaje niewzruszony
Powraca jedna z najbardziej emocjonujących kolejowych dyskusji w Małopolsce i Świętokrzyskiem: czy reaktywowana linia Tarnów – Szczucin, znana jako „Szczucinka”, powinna zostać przedłużona do Buska‑Zdroju? Samorządowcy, mieszkańcy i część polityków przekonują, że to historyczna szansa na odbudowę ciągu komunikacyjnego sprzed ponad wieku. Ministerstwo Infrastruktury odpowiada jednak jednoznacznie — na razie nie ma takich planów.
[Kraków] Przejście podziemne pod ul. Lubiczinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Przejście podziemne pod ul. Lubicz
Kraków, Śródmieście
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)
Kraków, Krowodrza, Focha
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskichinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskich
Kraków, Podgórze, Powstańców Wielkopolskich
[Polska] Nowe oblicze kolei artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nowe oblicze kolei
Modernizacja 1100 km linii kolejowych, bezpieczniejsze i szybsze podróże pomiędzy największymi polsk...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Białoskórnicza 19
Wrocław, Białoskórnicza 19
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góryartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry. Jednym z ważniejszych kroków przy realizacji tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad drogą S5, która przecina nieczynną obecnie linię kolejową Bojanowo - Góra Śląska. Do pokrycia kosztów wybudowania wiaduktu zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie z GDDKiA podpisali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie [FILM+ZDJĘCIA]
Projekt Flow, realizowany w sercu Nowego Centrum Łodzi przez firmę Archicom, należącą do Echo Group, osiągnął kolejny ważny etap. Pierwszy z pięciu planowanych w ramach inwestycji budynków uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. To pierwszy krok w kierunku powstania wielofunkcyjnego kwartału miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Łódź Fabryczna. Jednocześnie w ramach projektu na placu budowy Flow powstają dwa kolejne budynki mieszkalne, a IV i V etap znajdują się obecnie w fazie projektowania.
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Wykluczone miasto stanie się ważnym węzłem przesiadkowymartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Wykluczone miasto stanie się ważnym węzłem przesiadkowym
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Liczący ponad 13 tysięcy mieszkańców Staszów w województwie świętokrzyskim, ma realną szansę na powrót do sieci kolejowej po latach transportowego wykluczenia.
Pomorskie: Jaki jest aktualnie status przygotowań do budowy elektrowni jądrowej i infrastruktury towarzyszącej?artykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie: Jaki jest aktualnie status przygotowań do budowy elektrowni jądrowej i infrastruktury towarzyszącej?
Mieszkańcy i przedstawiciele Polskie Elektrowni Jądrowych (PEJ) byli zgodni co do wagi kwestii bezpieczeństwa użytkowników lokalnych dróg. Jak podkreślono, wykonawcy realizujący poszczególne prace są zobowiązani do poruszania się wyłącznie wyznaczonymi drogami, minimalizowania ryzyka na drogach i ścisłego przestrzegania zasad ruchu drogowego. PEJ zobowiązały się upominać w tym zakresie partnerów realizujących inwestycje towarzyszące, a także ściśle współpracować z policją i instytucjami, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo publiczne w regionie.
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację
Przystanek kolejowy Warszawa Ursus Północny przejdzie kompleksową modernizację. PKP PLK S.A. podpisały umowę na wykonanie projektu i prace budowlane. Istniejące konstrukcje zostaną rozebrane, a do 2026 r. powstaną nowoczesne perony. Inwestycja o wartości 11,3 mln zł netto ubiega się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Primost Południe.
REKLAMA